Град Ниш је синоћ понижен и осрамоћен као никада у новијој историји. Синоћ је коначно умрла демократија и надамо се, само на кратко, враћени смо у време лова на вештице. Фалила је само ломача. Побеснела руља, јер другачије се не може назвати гомила запенушалих фаланги које неодољиво подсећају на острашћене нацисте, је улицама Ниша јурила неистомишљенике, високе функционере градске власти, јавних установа и институција. Гађали су их јајима, флашама пуним воде и каменицама, упућујући им најгоре претње и увреде, иако није било никаквог повода за то.
Резултат физичког разрачунавања са људима који само мисле другачије од „мирних демонстраната“ који се залажу за „праведно и демократско друштво“ је више десетина повређених грађана. Изостанак адекватне, тачније било какве реакције полиције је више него шокантан!
Након синоћних хорор сцена на улицама Ниша, нормалан човек не може а да се не запита шта је следеће; да ли ће неког наредног дана бити организовано спаљивање на ломачи или ритуално вешање политичких неистомишљеника, или можда нешто треће. Поставља се питање како одреаговати када вас спопадне побеснела гомила, која себе зове мирним демонстрантима. Да ли су Устав и закони Републике Србије суспендовани, а грађани, у недостатку заштите полиције, приморани на организовање самозаштите да адекватно одговоре на сваки вид физичког и вербалног насиља, или се закон примењује само селективно.
Шокантни напад на градоначелника Ниша Драгослава Павловића предвођен од стране Матеје Николића, ЛГБТ активисте, функционера Покрета слободних грађана и анархистичког сарадника Миле Пајић, је само кулминација јучерашњих догађаја. Синоћно привођење и јутрошње срамно пуштање на слободу је слика и прилика неадекватне реакције државних органа! Насилници не разумеју језик демократије и попуштања, они су помислили да су јачи од закона и правног поретка Републике Србије. Нема попуштања пред насиљем и насилницима!
Декан Филозофског факултета у Нишу Наталија Јовановић је одлична у прескакању препона, у шта смо се синоћ уверили. Зрела је за разрешење, а затим за кривичну пријаву. Ова креатура је све друго само није пример и неко на кога се треба угледати, да не причамо о њеном моралу и храбрости! Овај покушај обојене револуције дефинитивно води талог универзитетских неоусташких професора, међу којима су далеко најекстремнији Динко Грухоњић и Наталија Јовановић. Зато су и фашистички напади далеко најекстремнији у Нишу и Новом Саду!
Обојена револуција ни после више месеци није дала резултат и сав накупљени бес неофашиста се синоћ излио на улице града Ниша. Обичан политички скуп, и то у затвореном простору, једне од парламентарних политичких странака у Србији био је окидач за невиђено насиље над људима с другачијим политичким уверењима. Нацистички лов на људе по улицама ноћу није виђен још од Хитлерове борбе за власт у Немачкој тридесетих година двадесетог века, а сада се догодио у нашем граду. Лице НАТО и ЕУ присталица је коначно демаскирано! Вишемесечни терор у великом броју градова Србије, свакодневне блокаде, опструкције, шетње и скупови нису дали жељене резултате. Оваквом развоју догађаја у Нишу је допринела и вишемесечна неактивност државних институција, првенствено полиције и судства, на шта је Српска радикална странка свакодневно указивала. Сматрамо да је након овог погрома у Нишу крајње време да држава почне да функционише и да покаже да у Србији фашизам и било какав вид насиља неће проћи без адекватне санкције!
Држава има механизме да ово лудило заустави и то мора што пре да уради, иако поприлично касни. Припадници полиције трпе невиђену тортуру тзв. мирних демонстраната, трпе нападе и покушаје отимања оружја и опреме. У свакој нормалној држави напад на полицију је напад на државу и уставни поредак. У том случају држава, ако је држава, реагује одлучно и без пардона. Хапси коловође и организаторе и по кратком поступку процесуира, а нелегалне скупове растура и успоставља ред на улицама. Иако се са тим добрано закаснило, још увек има шансе да се избегне крвопролиће које виси у ваздуху, јер побеснела руља упорно покушава да пролије српску крв. Како се за сада ствари одвијају, пети октобар ће бити бајка у односу на оно до чега може доћи уколико државни органи не почну да се понашају у складу са законом и Уставом. У супротном ће улицама потећи река крви на радост српских непријатеља.
Неопходно је под хитно похапсити све оне који су се продали за шаку долара и за мало власти су спремни да изазову грађански рат, да ко зна по који пут опет удари брат на брата.
Позивамо председника Републике, министра полиције, тужилаштво и све надлежне институције да што пре реагују и стану на пут даљем хаосу, у супротном ће сви који се осећају угрожено морати да се самоорганизују да заштите себе и своје ближње, кад већ држава није способна да их заштити.
Градско руководство има пуну подршку коалиционих партнера из Српске радикалне странке и верујемо да ћемо упркос блокаторима наставити да развијамо Ниш на опште задовољство свих суграђана.
0 КОМЕНТАРА
ТВОЈ КОМЕНТАР