Лицемерје владајуће странке

Српска радикална странка на седници Скупштине Града која је одржана у уторак, 9. јуна 2009. године, поводом Предлога одлуке о закупу пословног простора, је заузела јасан и аргументован став.

Наиме, предметна одлука изазвала је жустру расправу и разилажење у ставовима владајуће коалиције, што се не би десило да странке које учествују у власти – разговарају. Овакав принцип доношења одлука у речницима се назива демократија, док су га незадовољни у ДС-у назвали „неприродан договор појединих партија“. Тиме су извршили замену теза, за кривицу и неспособност вршења власти које подразумева таленат и знање. Таленат смо видели да немају, а знање им је од раније недостајало.

Прозвати опозициону странку за другачије мишљење и неслагање са владајућом партијом, врхунац је лицемерја, бирократије и несхватања суштине бављења политиком. Како објаснити исхитрено повлачење предлога скупштинских одлука од стране Градског већа услед дезоријентисаности и неорганизованости изазване незадовољством због другачијег става коалиционог партнера, него као бахатост и демонстрацију силе ДС према грађанима Новог Сада.

Пре предлагања ове одлуке, а све у смислу „штедње и очувања буџета“, ДС и њено Градско веће, укинули су бенифицију умањења закупа уколико је наплата редовна. Такође су, да би Новосађанима помогли у временима кризе повећали цену закупа за 40%, све у интересу Новосађана, који су притиснути оваквим наметом почели да враћају пословни простор и затварају своје радње. Наплата је пала са 85% наплативости на 55%, што у Буџету Града износи мањак од више десетина милиона динара.

По свим ставкама предложене Одлуке, у небраном грожђу нашле би се све инвалидске организације, пензионерски клубови, удружења и групе грађана који су социјална категорија.

Брига ДС-а за новосадско здравство, школство и путеве, огледа се у томе што је својим функционерима купила удобније фотеље за телефонске седнице Градског већа и обновила намештај у Градској кући. Како не би дошло до затварање специјалистичких служби у домовима здравља, у првој години власти Кабинет Градоначелника купио је шест луксузних аутомобила за 160.000 евра. Отварање нових радних места услед обећаних страних инвестиција, оцртало се једино у запошљавању 40 политички подобних службеника у Скупштину Града. Као шлаг на торту, приватном предузећу Exit поклонили су 70 милиона новосадских пара и дали им на управљање Новосадски филмски фестивал, као и зараду са истог, вероватно у нади да ће они профит уложити у домове здравља, вртиће и школе, јер неко мора да уложи, кад власт неће.

Српска радикална странка не жели да буде лоптица између владајућих странака у Граду и да, већ ионако осиромашеним Новосађанима, избије и последњи динар из џепа да би се у локалима удомили, већ пребогати, контроверзни бизнисмени.

Српска радикална странка је најјача опозициона политичка партија у Граду и једини критичар суноврата Града Новог Сада у последњих годину дана. Посебно нам је драго да су и коалициони партнери ДС-а стали на страну логике и разума и схватили несувислост ове Одлуке, изнуђене Градоначелнику на једној од конференција за штампу без договора унутар коалиције и консултовања важећих закона.

Српска радикална странка је гласањем против доношења ове Одлуке спречила гушење рада политичких странака у Граду и монопол ДС над информацијама и политичким деловањем, уз разумевање за све који би овом одлуком били погођени.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ