SVET i našu zemlju trese ekonomska kriza, a u lokalnoj upravi se ponašaju kao da privredi i građanima „teku med i mleko". To vidimo i iz podataka sadržanih u materijalima dostavljenim odbornicima na sednici Gradske skupštine: - Masa zarada zaposlenih u gradskoj upravi – od 833 miliona dinara - veća je za 14,56 procenata nego u 2008. godini. Troškovi Skupštine, Službe gradonačelnika i Gradskog veća veći su čak za 58,7 procenata i „skočili" su sa 17 na 27 miliona dinara. Socijalna davanja zaposlenima od 22,5 miliona dinara – mada ne znam šta je to –dva i po puta su veća nego u uporednom periodu. Nagrade zaposlenima – opet – pitam se za koji i koliko složen rad – „teške" su 24,6 miliona dinara. Imam razloga da podozrevam da se radi o isplatama na koje nisu plaćeni porezi i doprinosi, čime se državi nanosi šteta. Sve ovo navodi me na zaključak da se u gradskoj kući i te kako „gaji siva ekonomija" - rekla je u utorak Marijana Četojević, potpredsednica Gradskog odbora Srpske radikalne stranke i pokrajinska poslanik.
Četojevićeva je ovim podacima dodala i niz drugih, do kojih je njena stranka došla koristeći se mogućnostima iz Zakona o dostupnosti informacije od javnog značaja.
- Dugovanja javnih preduzeća su ogromna. Sa 235 miliona dinara rekorder je Direkcija za uređenje grada, a „Vodovod" je dužan 53 miliona. Dug „Čistoće i zelenila" prema isporučiocima roba i usluga je 18, Pozorišta 14 miliona dinara, a Muzeja 3,8 miliona dinara. Nemamo tačnu informaciju o tome kome to duguju ova preduzeća i ustanove, ali izvesno je da će to platiti lokalna privreda i građani. Da nije tako, ne bi se Grad zadužio kod banaka za 98 miliona dinara, zaključila je Četojevićeva. Ona je gradske vlasti istovremeno optužila da su dugo favorizovale strane u odnosu na domaće investitore.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR