Lidija Dimitrijević: Današnju konferenciju Gradski odbor Leskovac sazvao je da bismo saopštili informacije o zdravstvenom stanju predsednika Srpske radikalne stranke, doktora Vojislava Šešelja. Juče su neprekidno zvonili telefoni i u prostorijama stranke ovde u Leskovcu, i meni kao narodnom poslaniku iz ovog kraja i članovima rukovodstva Gradskog odbora, a pitanje je bilo samo jedno: Kako je prošla operacija?
Mediji sa nacionalnom frekvencijom su juče prilogu koji se odnosio na ovo posvetili minimum vremena, mogu reći da odavno nije bilo tako kratkog priloga (četrdesetak sekundi). Ja sam se potrudila da moje današnje obraćanje ne bude suviše dugo, kako biste mogli da prenesete javnosti što veći deo.
Zdravstveno stanje Vojislava Šešelja se u poslednje vreme pogoršalo nebrigom lekara. U toku 2009. godine zatvorski lekari prepisali su mu lekove koji su izazvali aritmiju, i tokom 2010. dobio je intenzivne aritmije i tahikardiju, što je rezultiralo prekjučerašnjom operacijom. Operacija je trajala 3 sata, u bolnicu je primljen pod tuđim a ne sa svojim imenom i prezimenom, operaciju je izvršio profesor, za koga je rečeno je da je to najviši rang u toj zdravstvenoj ustanovi. Dotični pofesor je rekao da će se posle operacije saopštiti da li je ista bila uspešna. Međutim, na pitanje Vojislava Šešelja da li je operacija bila uspešna, dobio je odgovor da će se znati tek za tri-četiri meseca. Čitavu noć proveo je priključen na holter i kada su ga skinuli, nisu mu rekli rezultate. Posle toga je došao neki bolničar da uradi ultrazvuk srca, i to je neprimereno dugo trajalo. Taj bolničar nije hteo ništa da kaže Vojislavu Šešelju, već mu je samo rekao da će on podneti izveštaj doktoru koji je izvršio operaciju, a da će taj doktor doći oko 10 sati, kao što je i prethodnog dana najavio, i da će da saopšti sve podatke. Profesor doktor se nije pojavio. Pojavila se jedna doktorka i rekla: „Rezultate o tome da li je operacija uspela saznaćemo za 3-4 meseca.“ Dan nakon operacije prebačen je u pritvorsku jedinicu i obratio se doktoru u pritvorskoj jedinici, objasnio da nije saznao rezultate, da mu nisu saopštili ništa i, naravno, lekar u pritvorskoj jedinici je zatražio da se priključi EKG i da vide šta je urađeno, kakvo je sad stanje. Priključili su EKG, i posle izvesnog vremena zaključili da navodno nešto nije u redu sa aparatom. Inače, taj aparat u pritvorskoj jedinici se godinama koristi i nikada nije bio pokvaren, uvek je radio.
S obzirom da je operacija trajala 3 sata, i da 3 meseca mora da se čeka da bismo saznali da li je intervencija bila uspešna (a to nije medicinski standard ni u Evropi, niti u Srbiji), da nalazi holtera i EKG-a nisu tumačeni od strane kardiologa, pravni tim za odbranu Vojislava Šešelja izrazio je sumnju da se iza ovoga krije neuspešnost intervencije, da se zamagljuje istina o zdravstvenom stanju Vojislava Šešelja i zatražio je ekspertski nalaz stručnjaka sa strane.
Kratko ću još samo istaći i zamoliću Vas da i to prenesete, da mi danas ovde našim sugrađanima delimo naše stranačke novine „Velika Srbija“. Ovaj broj posvećen je naporima predstavnika Ruske Federacije i njihovim intervencijama u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija da se okonča suđenje doktoru Vojislavu Šešelju pred Haškim tribunalom i da se on pusti na slobodu.
Rukovodstvo Srpske radikalne stranke obratilo se ambasadama svih prijateljskih zemalja koje su članice Saveta bezbednosti kako bi i one, po ugledu na Rusku Federaciju, intervenisale i zatražile oslobađanje Vojislava Šešelja.
Na takav korak Srpska radikalna stranka se odlučila jer država Srbija, čija je dužnost da štiti prava svih svojih građana, ne želi da zaštiti osnovno pravo predsednika Srpske radikalne stranke – pravo na život. Naprotiv, lekaru Vojno-medicinske akademije, doktoru Zdravku Mijailoviću, koji je u oktobru 2009. pregledao Vojislava Šešelja, u septembru ove godine nije dozvoljeno da iznese svoje stručno mišljenje o njegovom zdravstvenom stanju i na taj način pomogne Vojislavu Šešelju.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR