Srpska radikalna stranka protiv ulaska Srbije u Evropsku uniju

Marija Stupar:Dobar dan želim svim uvaženim predstavnicima sedme sile.

Današnja konferencija za štampu GO SRS Kruševac posvećena je ulasku Srbije u EU. Građani, a i predstavnici medija, dobro su upoznati da je SRS poznata po principijelnim stavovima, te i u slučaju procesa početka pregovora za pristupanje Srbije Evropskoj uniji, naš stav je da nikada nećemo podržati taj proces iz više razloga. Prvi i najvažniji razlog je što je država Srbija ponovo ucenjena da se odrekne suvereniteta i integriteta, zbog članstva u EU. A to znači, sada svi otvoreno govore o tome, priznanje Kosova i Metohije „nezavisnom državom Kosovo“.

Nikada Srpski radikali neće pristati na odricanje dela državne teritorije, jer to znači odustajanje od države, odustajanje od naroda, koji žive na teritoriji Kosova i Metohije, čiji je život ugrožen. Severno od Ibra, goloruki građani brane integritet Republike Srbije pred teško naoružanim pripadnicim KFOR-a, dok aktuelna vlast pregovara o ukidanju srpskih institucija. Južno od Ibra niko više ni ne pominje kakva je sudbina našeg naroda koji žive u getu, i čak ne smeju ni da protestuju. Nijedna teritorija nije izgubljena dok se mi sami nje ne odreknemo. Pogotovo dok na njoj živi naš srpski narod.

Moram da istaknem, da sličan scenario sada pokušavaju da primene na Rašku oblast i Vojvodinu. Nas čelnici EU stalno ucenjuju da dajemo ustupke za članstvo u okviru njenih institucija. Najpre je to bila saradnja sa Haškim tribunalom. Kada je uhapšen i zadnji „haški begunac“, Serž Bramerc je izjavio da se saradnja mora nastaviti i da će se sada preispitati odgovornost građana koji su štitili takozvane haške begunce. Da li to znači da svaki građanin koji je na neki način davao podršku Ratku Mladiću treba da strahuje za svoju slobodu? Sad nas ucenjuju da priznamo nezavisno „Kosovo“. A listi njihovih zahteva nema kraja, ona se stalno produžuje. Stalno se izmišljaju novi zahtevi.

Sa druge strane, EU je u krizi do te mere da su mnoge njene članice već bankrotirale, a mnoge su pred bankrotom. Standard najmlađih članica, Bugarske i Rumunije, je lošiji nego pre ulaska u EU. Niko ne govori o tome kakve obaveze Srbiju čekaju kao članicu EU. Administracija u Briselu košta zemlje članice oko 125 milijardi evra, dok samo na plate činovnika odlazi 7 milijardi. Od toga Italija izdvaja čak 11%. Italijansku privredu trenutno od bankrota spašavaju Rusija i Kina. U Bugarskoj, plate u privatnom sektoru iznose u proseku 180 evra, dok se kamate za poljoprivredne kredite u Rumuniji kreću od 13-25%. Istovremeno, kamate su u zemljama tzv. zapadnog bloka 2-3 odsto.

Postavljam pitanje strankama na vlasti, koliko košta čanstvo u EU, i kakve je to uslove Srbija ispunila, ako se u poslednjih deset godina radilo na uništavanju privrede, poljoprivrede, kulture, a turizam još nije razvijen.

Danas smo konferenciju održali na Trgu Kosovskih junaka, jer smo pokrenuli peticiju protiv članstva Srbije u EU, formirali smo štand na kome će naši aktivisti svakodnevno prikupljati  potpise građana i deliti novi broj lista „Velika Srbija“.

Ovim počinjemo kampanju na lokalnom nivou, a o daljim aktivnostima SRS, svi predstavnici medija biće blagovremeno obavešteni. Za nas Srpske radikale samo Srbija nema alternativu.    

Komentari

0 KOMENTARA

TVOJ KOMENTAR

VIDEO SNIMCI

TVITER

INSTAGRAM