Goran Tadić: Srpska radikalna stranka je na prošloj sednici gradske Skupštine, kada se usvajao zaključak o interesima grada Zrenjanina u procesu decentralizacije Republike Srbije, podržala ovaj zaključak jer on osuđuje Deklaraciju koju je usvojila Skupština AP Vojvodine na predlog Demokratske stranke Bojana Pajtića. Moramo kao odbornici koji učestvuju u političkom životu da građanima objasnimo zašto sada SNS u svim lokalnim samoupravama donosi ovakav jedan zaključak. Jednostavno, želi da se napravi takvo javno mnjenje u Srbiji da svaki građanin, svaki birač, želi da promeni Ustav;pojedinci zbog toga što smatraju da su ingerencije AP Vojvodine premale, a drugi koji misle da će promenom Ustava da se zaštite i ingerencije Republike Srbije, tj. da se očuva celovitost Republike Srbije.
Međutim, ovo po nalogu iz Brisela zajedno radi i SNS i DS, kako bi građani na kraju želeli da izađu na referendum kojim će usvojiti novi Ustav. Pravi cilj promene Ustava Republike Srbije je da se iz Ustava izbriše preambula koja jasno govori da je AP Kosovo i Metohija sastavni deo Republike Srbije.
Da bi došlo do potpune implementacije briselskog sporazuma mora ili predsednik Republike Srbije ili Vlada Republike Srbije da prizna nezavisnost Kosova i Metohije. Jedino ta preambula u Ustavu koji je donešen 2006. godine sprečava da državni i javni funkcioneri još taj potpis stave na nezavisno Kosovo i Metohiju.
U ovom slučaju žele zbog nekih drugih razloga građanima da nametnu mišljenje kako Ustav mora da se promeni. Već postoji dvotrećinska većina narodnoj Skupštini koju čine DS i SNS, koje su to pokazale kada su glasale za briselski sporazum sa 174 glasa.
Ovo je samo priprema javnosti kako bi se izašlo na referendum i kako bi se izbrisala preambula.
Srspka radikalna stranka mora da upozori građane na ono šta se sprema, kakve su prave namere sadašnje Vlade Republike Srbije na čelu sa Ivicom Dačićem i prvim potpredsednikom Aleksandrom Vučićem. Građani moraju da shavte da SNS i DS do kraja ispunjavaju naloge Evropske unije, SAD-a i postavlja se pitanje koliko Srbija treba da bude velika da bi bila dobra za Evropsku uniju.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR