Marijana Četojević:Srpska radiklalna stranka se oštro protivi najavljenim poskupljenjima električne energije i gasa. Struja u grejnoj sezoni od 01. februara treba da poskupi 10 do 12 odsto, a cena gasa pored poskupljenja od 15. januara za industriju, na predlog JP „Srbijagasa“ treba da poskupi i za domaćinstva od 01. februara za oko 10 odsto. Navedena poskupljenja će se odraziti na dalji porast cena, jer kada „inputi“ proizvodnje rastu, to gura krivu agregatne ponude u levo. U tim uslovima, poslodavci pritisak porasta cena prevaljuju na energično smanjivanje troškova proizvodnje i to upravo smanjenjem broja zaposlenih. To je nedopustivo kada je stopa nezaposlenosti, baš kao i rast inflacije, najveći u regionu.
JP „Srbijagas“ nema sklopljen ugovor za ovu godinu o potrebnim količinama gasa, kao ni cenu po kubiku. Ovo javno preduzeće se bavi svim osim svoje osnovne delatnosti, preuzimanjem Azotare, poslovima proizvodnje veštačkog đubriva, staklom, osiguranjem…Koliko uspešno to rade najbolje svedoče građani kojima se ruka sve dublje zavlači u džep, kako bi se pokrili gubitci poslovanja.
Novosađani se danima na šalterima JKP „Informatika“ bore da ne plate sastavni deo računa objedinjene naplate pod stavkom OSG Imovina SOGAZ-D. Đenerali koja sa 4,29 dinara opterećuje svaki kvadrat stana. Osnivači Sogaza su Osiguravajuće društvo gasne industrije iz Moskve sa 51 odsto i JP“Srbijagas“iz Novog Sada sa 49 odsto.
Srpska radiklalna stranka insistira da se građanima prvo uputi ponuda osiguravajućeg društva, pa da građani kojima polisa odgovara, sklope ugovor i dobijaju na posebnoj uplatnici mesečna zaduženja.
Nije način da građani moraju da otkazuju navedenu stavku na šalteru, niti treba da finansiraju dalje gubitke JP „Srbijagas“. Zato tražimo da se hitno sprovede kontrola poslovanja navedenih javnih preduzeća.
0 KOMENTARA
TVOJ KOMENTAR