Влада признаје да се одриче Косова и Метохије

Борис Алексић: Добар дан даме и господо. Добро дошли на конференцију Српске радикалне странке. На иницијативу Српске радикалне странке данас је у Скупштини Србије одржана расправа о Косову и Метохији, о сарадњи са Хашким трибуналом и војним савезима којима се приближава Република Србија. Представници владе су позвани, као и председник државе, да дођу и одговоре на питања посланика. Међутим, ту су била присутна само три министра. Председника Бориса Тадића очигледно не интересује расправа о Косову и Метохији. Био је присутан када се разговарало о Сребреници. Међутим, када је реч о територијалном интегритету, то њега не интересује. Изгледа да не интересује ни напредњаке, пошто ни њихови посланици нису били присутни у скупштини. Интересантно је да се расправи, после дужег времена, прикључио и Борко Стефановић који предводи тај фамозни тим за преговоре са шиптарским сепаратистима на Косову и Метохији. Тај човек је изјавио да он тачно зна шта ће из ових преговора добити Београд, а шта Приштина. Народним посланицима, наравно, није саопштио шта то добија Тачијева терористичка и сепаратистичка власт, а шта Борис Тадић. Остао је нем у том делу, али је подвукао да је све договрено унапред  и јасно показао да је власт у Београду спремна да, на путу за Европску унију, учини све што се од ње тражи. Спремна је да се одрекне Косова и Метохије, што је застрашујућа чињеница.  

Власти у Београду, према Борку Стефановићу, немају ништа против да прихвате шиптарске ознаке и ознаке Европске уније на документацији такозваног Косова и на аутотаблицама. Очигледно је да се процес фактичког признавања Ковова и Метохије захуктава. Суочен са питањима посланика Српске радикалне странке о фактичком признавању Косова, Борко Стефановић је остао нем. Он је потврдио наше оцене да власт иде тим путем да би се приближила Европској унији и добила статус кандидата. Више не да би постала чланица, већ само да би добила статус кандидата, власт је спремна да успостави добросуседске односе са шиптарским сепаратистима.

Сетимо се извештаја Дика Мартија који је Хашима Тачија идентификовао као најодговорнијег мафијаша на Косову и Метохији умешаног у трговину људским органима. Са таквим људима, односно њиховим представницима, данас преговарају Борко Стефановић и режим Бориса Тадића. Србија их, очигледно, не интересује, већ само ултиматуми који долазе из Брисела и Вашингтона. Знамо који су то ултиматуми. Недавно је и амерички дипломата Џералд Галучи изјавио да ће Србија морати да призна Косово ако жели да уђе у Европску унију.  Интересантно је да је у том периоду Борис Тадић изјавио да је велика Албанија чињеница са којом би Србија, по његовом мишљењу, могла да живи, ако би постојало споразумно решење.  То је пренето 3. јуна 2011. и доказ је да је влада Републике Србије усвојила нови концепт, концепт велике Албаније. Жао ми је што Борис Тадић данас није био у скупштини, што није смео да дође, да га питамо како сме да даје овакве изјаве и даје такве оцене. Да ли је он уопште читао Устав и да ли је свестан да је он председник  Републике Србије? Такве ствари нико не би смео да изјављује.

То што раде председник и влада представља кривично дело и оно неће застарети. Они нарушавају уставни поредак Републике Србије и, пре или касније, мораће да одговарају за своја недела.

И немачки амбасадор Волфганг Мас потврдио је да ће Србија морати да призна независност Косова и Метохије фактички, ако не изричито, декларацијом, де јуре. То потврђује његова изјава од 23. 6. 2011, да Европска унија не може имати интерес да поново прими једну земљу која има нерешене територијалне проблеме. Сличан став су изнели и представници највећих странака у немачком парламенату који су боравили у парламенту Републике Србије 22. јуна. Пре тога је државни секретар у Министарству иностраних послова Немачке, Ворнер Хојер, потврдио да се од Србије тражи да успостави добросуседске односе. А извесни Франц Шозбергер, известилац Комитета регија за западни Балкан и председник Института европских регија је још 23. маја 2011. изнео иницијативу да се у преговоре са Европском унијом, који се воде између Београда и Брисела, укључи и Војводина. Дакле, уцењивање Србије на путу ка Европској унији се даље наставља.

Ми смо понудили атернативу, о којој говоримо веома дуго. То је јачање улоге Уједињених нација. Режим Бориса Тадића се понаша супротно. Избацили су Уједињене нације из преговора и директно преговарају са шиптарким терористима, иако је 2006, рецимо, приликом разговора о Цефта споразуму био присутан и Унмик, па су преговори, колико-толико, били под окриљем УН. Сад су УН у потпуности избацили и додворили се Европској унији.   

Да би се Србија одбранила, мора да се поузда у Уједињене нације, у сопствени Устав, у Резолуцију 1244 у којој се изричито наводи да су Косово и Метохија део Републике Срдије, односно Савезне Републике Југославије, у резолуције које су претходиле Резолуцији 1244 и у Париски споразум.

И наравно, у сарадњу са Руском Федерацијом. Без сарадње са Русијом, Србија неће моћи да одбрани своје позиције. До дана данашњег, велики број држава није признао Косово и Метохију управо због залагања Москве која је лобирала у међународним односима да земље не признају независност.  На том путу су однели победу. Уместо да се наша држава окрене Русији и са њом више сарађује, погледајте како се односе представници власти према представницима Русије. Иживљавају се и неке своје фигуре из Скупштине Србије шаљу са инструкцијама да вређају руског амбасадора, руске министре и саму Русију. Када у скупштини поменете сарадњу са Руском Федерацијом, Гордана Чомић вам изриче опомену. Нашем посланику Наташи Јовановић јуче је изрекла две опомене, без икаквог разлога, управо због помињања Руске Федерације и неопходне сарадње између Србије и Русије. Шанса за Србију представља управо сарадња са мултиполарним светом који оличава Руска Федерација, са Уједињеним нацијама, а не потчињавање униполарном свету који представљају САД које доминирају и Европском унијом.

Има ли питања? Уколико нема, хвала вам.  

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ