Српска радикална странка поднела интерпелацију о политици према Косову и Метохији

Александар Мартиновић: Даме и господо, ситуација на северу Косова и Метохије је изузетно тешка. Јуче смо дефинитивно добили потврду онога што смо сумњали од почетка, да је Кфор организовао акцију упада тзв. специјалних јединица косовске полиције на пунктове Брњак и Јариње. Добили смо потврду да су ти тзв. косовски специјалци, на административне прелазе дошли уз помоћ хеликоптера Кфора. Јасно је да је НАТО пакт организовао целу акцију освајања тзв. граничних прелаза и да НАТО пакт стоји иза новог насиља над српским народом на Косову и Метохији.

Српска радикална странка најоштрије осуђује изјаву антисрпског и проалбанског председника Републике Србије Бориса Тадића, дату јуче, у Прагу. Тамо му је, замислите, додељена награда за унапређење тржишне економије, иако је он председник државе у којој људи умиру од глади и себи закуцавају ексере у руке, а држава је пред банкротом. Такав Борис Тадић је јуче, у стили једног размаженог, извештаченог америчког глумца, уместо да најоштрије осуди Европску унију и НАТО пакт што су организовали ново насиље над српским народом на Косову и Метохији, даје крајње неуверљиве изјаве. У њима ни на који начин не осуђује НАТО пакт и ЕУ, него позива на некакво мирољубиво решење проблема, у ситуацији када ти тзв. косовски специјалци евидентно угрожавају животе Срба на северу Косова и Метохије.

Српска радикална странка и овај пут тражи, од тог проалбанског и антисрпског председника Републике Србије и од проалбанске и антисрпске владе Републике Србије, да у Уједињеним нацијама инсистирају на хитном заказивању седнице Савета безбедности УН и да траже хитну дипломатску и плитичку помоћ сталних чланица Савета безбедности, које нису признале независност Косова и Метохије, пре свега Русије и Кине. И, да се тражи помоћ од несталних чланица Савета безбедности УН које такође нису признале независност Косова и Метохије. Таквих има...рецимао Јужноафричка Република. Тражити да се помогне српском народу на Косову и Метохији, да се заустави насиље шиптара над Србима и да се заустави насиље НАТО пакта над суверенитетом и територијалним интегритетом Републике Србије.   

Желимо да вас обавестимо да је посланичка група Српске радикалне странке поднела интерпелацију на владу Републике Србије, о њеној улози у процесу тихог, тзв. пузећег прикључења Србије НАТО пакту. Очекујемо да нам влада, у складу са Уставом, одговори на интерпелацију у року од 30 дана и да се у Народној скупштини организује расправа. Очекујемо да све патриотске посланичке групе, све посланичке групе којима је на срцу интерес Србије и српског народа, а не Европске уније и НАТО пакта, подрже интерпелацију Српске радикалне странке. Уколико се то деси, ова антисрпска и проалбанска влада Бориса Тадића ће у Скупштини Србије да падне, јер неће добити довољну подрђку за свој одговор на интерпелацију Српске радикалне странке.

 У току дана ће посланичка група Српске радикалне странке поднети још једну интерпелацију која се тиче политике владе Републике Србије према Аутономној покрајини Косово и Метохија.

Желим да се укратко осврнемо на јучерашње понашање потпредседнице Народне Скупштине, госпође Гордане Чомић. Скандалозно је да је јуче, када се дешавло насиље над Србима на Косову и Метохији, реч Косово и Метохија била забрањена реч у Народној скупштини. Док гину људи на Косову и Метохији, бесмислено је да се прича о амандманима на предлог закона о енергетици, али, уместо да се седница прекине и сазове састанак шефова посланичких група и хитно сазове нова ванредна седница посвећена ситуацији на Косову и Метохији, Чомићева је на бруталан, некоректан и нецивилизован начин кажњавала посленике Српске радикалне странке само зато што су хтели да обавесте грађане и присутног министра Милутина Мркоњића (који је 1999. године заједно са српским радикалима бранио Републику Србију од НАТО пакта) о томе каква је стварна ситуација на Косову и Метохији. Уместо тога, госпођа Чомић је прибегла мерама политичког насиља.

При томе, не мислимо да је она главни кривац за то што се урушава достојанство Народне скупштине. Главни кривац за то је Борис Тадић. Гордана Чомић поступа по налогу Бориса Тадића који је њен политички газда. Ми тражимо, не од Гордане Чомић, већ од Бориса Тадића, да се заустави насиље над народним посланицима, пре свега Српске радикалне странке. Тражимо да се поштује наше уставно и пословничко право на слободу говора, и наше неприкосновено политичко право да обавестимо наше грађане, укључујући и грађане на Косову и Метохији, о томе ко је заправо организовао насиље на Косову и Метохији, да то нису појединачни инциденти шиптара, него да је реч о добро организованој акцији Европске уније и НАТО пакта.

Такође тражимо, од тог антисрпског и проалбанског председника Србије Бориса Тадића, да се коначно у Скупштини Србије поведе расправа о томе ко су ставрни пријатељи, ако непријатељи Републике Србије и њених грађана. Ми у Српској радикалној странци сматрамо да је сада потпуно јасно да је непријатељ српског народа целокупан НАТО пакт и Европска унија. Оно што се десило пре неколико дана у Норвешкој, наравно, Српска радикална странка дубоко жали због невиних жртава, али то што се десило је такође још један аргумент да Република Србија ни по коју цену не треба да уђе у НАТО пакт. Јер, ако један од оснивача НАТО пакта, Норвешка, није била у стању да заштите своје грађане, ко онда може да нас убеди да ће Драган Шутановац и Борис Тадић, сутра, ако уђемо у НАТО пакт, успети да заштити грађане Републике Србије од онаквог тероризма какав је захватио Норвешку.  

Имате ли питања?

Новнар: Који су услови да се закаже ванредна седница Народне скупштине?

Александар Мартиновић: Према постојећем Пословнику Народне скупштине, нама за заказивање ванредне седнице треба 84 потписа. У овом тренутку та 84 потписа немамо, чак и да сви посланици Српске радикалне странке и сви посланици Демократске странке Србије потпишу иницијативу за заказивање ванредне седнице, то још не би било довољно. Зато што немамо 84 потписа, у складу са Уставом Републике Србије, ми смо поднели интерпелацију против владе Републике Србије. По Уставу нам је потрбно најмање 50 потписа, а имамо 56. Питаћемо влау, надам се у наредних 30 дана, ако буду поштовали Устав Србије и Пословник Скупштине, о томе шта влада ради у процесу тихог и пузећег прикључења Републике Србије НАТО пакту, који је, да поновимо, главни организатор насиља на Косову и Метохији; као што ћемо данас да поднесемо интерпелацију, такође против владе Републике Србије, и питаћемо је шта она то заиста ради када је реч о политици према Косову и Метохији. Јер, неко коначно треба да да грађанима Србије и народним посланицима треба да да јасан одговор на питање: да ли је услов за прикључење Европској унији то да се одрекнемо Косова и Метохије. Ми, српски радикали смо убеђени да то јесте услов, али тражимо да влада Републике Србије, односно њени министри који дођу у Народну скупштину, то такође потврде.

Новинар: Да ли је признавање Косова услов за чланство у ЕУ?

Александар Мартиновић: После нових изјава Штефана Филеа, комесара за  прикључење Европској унији, потпуно је јасно да је тзв. сарадља Србије са Хашким трибуналом била само фасада, само изговор за оно што је суштински услов, а то је да се одрекнем једног дела своје државне територије. На жалост, због Бориса Тадића и због његове владе, Република Србија је заиста дипломатски и политички куриозитет у људској историји. Ми смо једина држава која хође да постане члан једне међународне оранизације која, на недвосмислен начин, крши њен суверенитет и територијални интегритет.

Таквог урушавања достојанства српске државе до данас, до Бориса Тадића и његове проалбанске и антисрпске владе, у српској политичкој историји није било.

 Уколико немате више питања, ми вам се захваљујемо.    

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ