Повећати давања за здравство, школство и науку

Дејан Мировић: Даме и господо новинари, пријатељи и патриоте, хвала што сте поново дошли у овако великом броју!

Наша тема ће бити оно што интересује целу Србију, а то је формирање нове власти, нове скупштинске већине. Данас ћемо изнети конструктивне примедбе, које су усмерене на добробит српског народа. Надамо се, мада сумњамо, да ће оне бити уважене.

Пре свега, то су примедбе које се односе на Косово и Метохију, сарадњу са ММФ и даље задуживање Републике Србије. Рећи ћемо и пар чињеница о процесу против др Војислава Шешеља који улази у другу деценију.

Позивамо нову власт у Републици Србији да прекине досадашњу праксу претходне владе и да се престане са задуживањем државе, јер је спољни дуг и јавни дуг прешао све дозвољене границе - и по закону и по економским мерилима.

Ако Србија настави да се задужује, а чули смо такве најаве од оних који ће водити економски део Владе, онда овој земљи и њеној економији нема никакве светле будућности какву јој обећавају – већ ће доћи до дужничког ропства! Ми то гласно и јасно кажемо као једина партија која сматра да безусловно треба прекинути сарадњу и стенд-бај аранжмане са ММФ. Дакле, да будемо потпуно јасни, позивамо Владу Републике Србије да прекине досадашњу праксу да ММФ води економску политику Србије. Претходна влада је грешила у томе. Видели сте где је то довело наше грађане: пензионере, студенте, ученике и све друге на које је, по захтеву ММФ, пребачен терет кризе.

Дакле, тражимо од нове власти, скупштинске већине и Владе да прекине негативну сарадњу са ММФ и то да та институција води економску политику Србије и наше даље задуживање.

Други наш захтев је да Косово и Метохија добију приоритет у односу на тзв. европске интеграције. Већ има најава да ће се до краја године кренути у нове преговоре о Косову и Метохији и да нова влада очекује до краја године почетак преговора о чланству Србије у ЕУ. Видимо да чланови Владе дају предност ЕУ интеграцијама. Ми сматрамо да је то штетно и да очувањеКосова и Метохије представља приоритет, а да су европске интеграције и више него штетне.

Позивамо владу да не повлачи најављене штетне потезе, пре свега, укидање министарства за Косово и Метохију. Није нам јасно како је могуће да у овој ситуацији, када се врше страховито велики притисци у вези статуса Косова и Метохије у оквиру Републике Србије, они укидају министарство за Косово и Метохију и формирају некакву канцеларију. Ту ће се, иначе, појавити и вакуум када је реч о документима, пре свега оним које је потписивао Борко Стефановић. Већ може да се види алиби прича да се „не зна шта су претходници из Министарства потписали“, да „канцеларија није упозната с тиме“...

Дакле, већ на почетку позивамо да се не иде тим погубним правцем и да се Косово и Метохија, а не европске интеграције, поставе за основ политике. У том смислу позивамо да се одбију сви захтеви за отварање канцеларије, односно амбасаде, тзв. Косова у Београду и да се одбију захтеви за укидање легалних српских државних институција на Косову и Метохији. Управо супротно, те институције треба подржати.

Када је реч о другим ресорима, сматрамо да треба повећати издавања за науку, а не, под утицајем ЕУ, смањивати издавања на рачун младих и перспективних људи, којима треба помоћ у истраживању. Треба, потпуно супротно од захтева ММФ, повећати издвајања за просвету, здравство и друге врло важне делове наше привреде и друштва.

На крају ћемо вас обавестити да је у току писање жалбе у процесу за непоштовање суда. Војислав Шешељ ће поднети жалбу почетком августа, где ће бити изнети сви аргументи, који се своде на један основан и важан: да му није омогућено да се брани и да има право на одбрану у последњем процесу за непоштовање суда.

Ако имате питања, на располагању су вам и генерални секретар др Ана Симоновић и Миљан Дамјановић задужен за Београд. Ако немате питања, хвала вам што сте дошли.

 

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ