Красић: Влада за годину дана два пута Србију довела до банкрота

Зоран Красић:У мерама које је Влада предложила за спас Републике Србије нема ни једне мере која се не примењује већ 13 година, по европским стандардима – и јавно-приватна партнерства, откази, пад животног стандарда, рупе у јавним финансијама. То је све већ виђено.

Шта је још виђено?

И Ђинђић је 2001,када је дошао на власт, рекао да ће Србија да банкротира и да морамо да идемо ка ЕУ и да узимамо кредите.  Када је нова власт дошла, јуна прошле године, и она је рекла да мора да спречи да држава банкротира и зато су се задужили се око 4,5 милјарде евра. Сада опет кажу да је држава у опасности, да може да банкротира и да морамо да наставимо са осиромашењем – нема пара.

Нема ту нових мера. То су мере које Србију 13 година воде у пропаст.

Ако неко мисли да овим мерама нешто може да се побољша у економском животу Републике Србије, тај је или необавештен, или је у тешкој заблуди, или је, још горе, под дејством веровања у ЕУ и европске стандарде.

Мора да се каже да економија САД и конгломерата који се зове ЕУ већ 10 година бележи негативне економске показатеље. То су економије у рецесији и које пропадају. Ако се погледа кретање БДП-а: све што кажемо да је развијени Запад и узмемо за пример САД – оне су пре 10 година саме имале већи БДП него цела десна страна земљине кугле. Када се упореди прошлогодишњи БДП САД, целе западне Европе – и направимо црту код Константинопоља – видећемо да све што је лево је изједначено са оним што је десно. Што значи да се раст и експанзија економије налази на Истоку, где се роба и производи. БДП Кине и Русије ће 2040. године бити три пута већи него БДП остатка света.

Србија мора да се окрене на праву страну. Не сме да иде тамо где је пропаст. У ЕУ је пропаст.

ЕУ и САД више се задужују на иностраним тржиштима него што су у могућности да некога помогну измишљеним еврима и измишљеним доларима.

Немачка је презадужена држава. Неупоредиво узима да би опстала, него што пласира.

Шта предлажемо као излазак из кризе?

Нека прекину са применом ССП-а и врате царине. То је 300 милиона евра сваке године.

Нека са 75 одсто, као Французи, опорезују приходе и добит банака у Србији. Зашто? Јер онда те стране банке, по европским стандардима, не би могле да сваке године односе између 450 и 480 милиона евра.

Све што је јавно приватни интерес са страним фактором или пре ступања на снагу тог закона, што је урађено поверавањем комуналних делатности неким, наводно, приватницима – све њихове цене услуга које су изван или изнад оних цена које су биле у време закључења уговора, приходи по том основу нека се опорезују са 75 одсто. Зашто? Па, да буде изношење смећа што јефтиније за грађане Републике Србије.

 Има ту још мера. Једна од врло ефикасних је да ова власт истера са посла све што је запослила у јавним службама за протеклих годину и по дана, а не да настављају мере по налогу ЕУ – у распадању – које за крајњи циљ имају осиромашење и свођење Србије на Београдски пашалук.

 Ђинђић је једном причао о банкротству, а ова Влада се за годину дана два пута похвалила да је Србија на добром путу да банкротира.

Зашто? Да би заплашили људе! Да би фатаморгану звану „пут ка ЕУ“ задржали на снази.

Са неколико конкретних мера могу да изађу из ове ситуације, без било каквог стезања каиша, што се тиче социјалне политике и других ставри. И нека напокон изађу са истином колико се задужуу сваког дана. Сваког дана се задужују на тржишту, јер имају амбис у јавним финансијама. Позајмљују чак и за гориво! Толико су способни.

 Та неспособност неминовно води осиромашењу и пропадању Србије.

 

 

 

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ