Конференција за новинаре, 15. јун 2017. године

Миљан Дамјановић: Поштовани новинари, желимо да вас обавестимо да посланици Српске радикалне странке данас неће учествовати у овом посебном сазиву парламента, односно бојкотоваће долазак председника Бундестага Савезне Републике Немачке Норберта Ламерта. Наша одлука да бојкотујемо његово обраћање посланицима Народне скупштине Републике Србије произлази из чињенице да је, као што већ сви знамо, управо Немачка била једна од првих земаља, тачније десета, која је признала такозвану независну државу Косово. Такође, ако говоримо само о овом претходном периоду, њени високи званичници просто се утркују ко ће дати гласнију изјаву да Србија – која, како кажу у договору са нашим представницима или представницима нашег режима жели да приступи Европској унији – још док је на том путу мора да се одрекне наше јужне покрајине Косова и Метохије и да окрене леђа братској Руској Федерацији. О таквом ставу говоре многе изјаве челника немачке државе. Пре неки дан, господин Михаел Рот, министар за Европску унију у Министарству спољних послова Немачке, рекао је да Србија пре уласка у Унију „мора поправити односе са Косовом“ и да мора постојати правни документ, који ће бити обавезујући, о „нормализацији односа Косова и Србије“. Даље наводи да „и Косово има ту перспективу придруживања Европској унији“. Значи, имамо човека који се залаже јавно, с обзиром да су признали „независну државу Косово“, да на путу ка Европској унији Србија иде једним путем, а Косово, које предводе српске убице, Хашим Тачи и Харадинај, иде засебним путем. Шеф спољнополитичког одбора немачког парламента, Рупрехт Поленц, такође је изјавио да Европска унија мора најпре решити питање опстанка еврозоне да би могла примати нове чланице и оценио да „Србија, на крају, ако не прихвати независност Косова, неће моћи да постане чланица Европске уније".

Зигмар Габријел, који је недавно посетио и Београд и Приштину, у Приштини је на питање новинара – како једна тако мала држава Косово може да дође до врата Европске уније, додао да Србија, архинепријатељ истих ових Косовара, такође жели да приступи тој истој Европској унији. Такође смо сведоци да у том истом Бундестагу има и оних посланика опозиције који упозоравају, исто као и Српска радикална странка, годинама и овај режим и претходне режиме, да Немачка заправо, као водећа сила чланица Европске уније, односно Европска унија, жели да отргне Србију од сарадње са Руском Федерацијом и отме јој Косово и Метохију. На тај начин, сличним речима, се у Бундестагу више пута током претходног периода обратила и посланик немачке левице, опозиционе странке, Севим Дагделен. Синоћ је председник државе примио и угостио господина Нонберта Ламерта и у, како кажу, пријатном разговору упознао га са чињеницом да резултати избора на Косову и Метохији могу довести и до нових тензија. Требало би и сам Вучић да зна да смо ми не само свесни да може доћи до нових тензија, него је требало и да постави јасно питање – уколико сви знамо да је Харадинај неоспорно велики злочинац, зашто га је Француска пустила и није га изручила српском правосуђу? Зашто Немачка, за коју он говори да је пријатељ Србије, тада није оштро реаговала и на неки начин извршила притисак да се Рамуш Харадинај изручи Србији? Како ће се представници Владе Републике Србије и њен председник Александар Вучић, који су данима говорили о злочинима Рамуша Харадинаја, сутра, када се наставе бриселски преговори, руковати са Рамушом Харадинајем или ће поново прогутати кнедлу и заборавити његове злочине као што су заборавили злочине господина Тачија? Овај поданички однос Владе Републике Србије и председника државе према земљама које не мисле добро Србији већ добија одлике невероватног слугањског понашања. И сам данашњи догађај, пружање гостопримства човеку који представља државу која нам, понављам, с једне стране не мисли добро, не само у политичком, него и у економском смислу, може довести до суноврата како политичког, како и економског, дела Србије.

Подсетићу вас да је на челу Немачке госпођа Ангела Меркел и као се она понела када је Европска унија увела санкције Руској Федерацији. Тада смо имали велику прилику да повећамо извоз ка братској Русији, која нам је отворено пружила ту могућност уговором и споразумима које имамо. Тада су се сви економисти удружили и похвалили то и рекли да нам је то велика шанса, што заиста и јесте била, али је након 48 сати од те наше одлуке да ћемо дотирати и помоћи српским сељацима како бисмо производили више, извозили више, у Београд стигла Ангела Меркел и бившем премијеру заврнула уши и забранила било какав додатни извоз за Руску Федерацију. Уколико имате неких питања, изволите. Уколико не, хвала вам.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ