Горан Тадић: Радикали осудили Декларацију

Горан Тадић: Српска радикална странка је на прошлој седници градске Скупштине, када се усвајао закључак о интересима града Зрењанина у процесу децентрализације Републике Србије, подржала овај закључак јер он осуђује Декларацију коју је усвојила Скупштина АП Војводине на предлог Демократске странке Бојана Пајтића. Морамо као одборници који учествују у политичком животу да грађанима објаснимо зашто сада СНС у свим локалним самоуправама доноси овакав један закључак. Једноставно, жели да се направи такво јавно мњење у Србији да сваки грађанин, сваки бирач, жели да промени Устав;појединци због тога што сматрају да су ингеренције АП Војводине премале, а други који мисле да ће променом Устава да се заштите и ингеренције Републике Србије, тј. да се очува целовитост Републике Србије.
Међутим, ово по налогу из Брисела заједно ради и СНС и ДС, како би грађани на крају желели да изађу на референдум којим ће усвојити нови Устав. Прави циљ промене Устава Републике Србије је да се из Устава избрише преамбула која јасно говори да је АП Косово и Метохија саставни део Републике Србије.
Да би дошло до потпуне имплементације бриселског споразума мора или председник Републике Србије или Влада Републике Србије да призна независност Косова и Метохије. Једино та преамбула у Уставу који је донешен 2006. године спречава да државни и јавни функционери још тај потпис ставе на независно Косово и Метохију.
У овом случају желе због неких других разлога грађанима да наметну мишљење како  Устав мора да се промени. Већ постоји двотрећинска већина народној Скупштини коју чине ДС и СНС, које су то показале када су гласале за бриселски споразум са 174 гласа.
Ово је само припрема јавности како би се изашло на референдум и како би се избрисала преамбула.
Срспка радикална странка мора да упозори грађане на оно шта се спрема, какве су праве намере садашње Владе Републике Србије на челу са Ивицом Дачићем и првим потпредседником Александром Вучићем. Грађани морају да схавте да СНС и ДС до краја испуњавају налоге Европске уније, САД-а и поставља се питање колико Србија треба да буде  велика да би била добра за Европску унију.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ