Бајден, ММФ и кампања у Земуну

Драган Тодоровић: Даме и господо новинари, јуче је Српска радикална странка односно, посланици Српске радикалне странке су одбранили част Србије, српскога народа и српског парламента. Захваљујући посланицима Српске радикалне странке који су дошли у мајицама са ликом Војислава Шешеља, спремни да Џозефу Бајдену кажу све оно што мисле о њему за све оно што је урадио за протеклих 20 година као истакнути лобиста шиптарских терориста, противник и непријатељ Србије и српскога народа. Само захваљујући томе Џозеф Бајден није говорио у Скупштини Републике Србије иако је то било предвиђено. Говорио је у парламенту федерације, говори данас у овом квази парламенту Косова али оно што је за нас важно, није говорио у парламенту Србије. И тим чином Србија није дефинитивно понижена и бачена на колена. Тим чином смо ми показали да огроман део српскога народа не мири са политиком Бориса Тадића и са свим овим стварима које се дешавају Србији.

Иначе, треба да буде потпуно јасно свима да је Џозеф Бајден у Србију дошао као непријатељ. Дошао је да Србији испостави нове захтеве, да Србија притисне Републику Српску како би потпуно угасили Републику Српску односно поништили Дејтонски споразум, да прихватимо независност Косова и Метохије, да прихватимо Статут Војводине као иницијалну капислу оснивања нове федералне јединице, седам региона и на крају да Србију сведу на београдски пашалук. То је циљ америчке спољне политике када је у питању Србија и све у том правцу иде да би се то дефинитивно спровело.

Друга ствар коју желимо да вам кажемо, везано за ових 3 милијарде долара које нам је одобрио ММФ. Овај кредит ће докрајчити Србију. Ми имамо поуздане информације да је овај кредит дат уз одређене услове. Пре свега да се изврши приватизација Телекома, Галеника, Аеродрома " Никола Тесла" и да се изврши приватизација 50 посто Електродистрибуције Србије. И то је крај. Србија ће бити потпуно у туђим рукама, Србија ће бити приватизована, овај остатак што је остало до сада у рукама оних који су опљачкали Србију. Да би то заокружили, у парламенту ће се усвојити Закон о потврђивању споразума између Владе Републике Србије и Владе Сједињених Америчких Држава о заштити статуса и приступу и коришћењу војне инфраструктуре у Републици Србији. Изузетно рогобатан наслов али суштина овог наслова и овог закона је америчке трупе на територији Србије које требају да очувају ову пљачку која је извршена у последњих 10 година. Србија долази у позицију латино-америчких држава с почетка 20. века, када је амерички интерес у тим државама штитила америчка војска и америчке службе безбедности. Једина снага која се супротставља овим намерама је Српска радикална странка.

Ми данас имамо за вас и једну информацију везану за осниваче Српске демократске странке Крајине. Данас су са нама представници Скупштине Републике Српске Крајине у изгнанству и Владе Републике Српске Крајине у изгнанству и ја ћу дати реч председнику Скупштине, господину Рајку Лежајићу.

Рајко Лежајић: Господо новинари, ја вас поздрављам. Као што рече Драган, ја сам председник Скупштине Републике Српске Крајине, како у Книну за време Крајине и сада када је Крајина окупирана и када се налазимо овде у изгнанству у Београду. До сада сам био члан Српске демократске странке Крајине од самог оснивања и био сам у најужем руководству те странке односно члан Извршног одбора Главног одбора те странке коју смо ми основали, један део, од Српске демократске странке, тј. кад смо формирали Крајину, тад смо формирали Српску демократску странку Крајине. То је било 1991. године. А исто тако сам један од оснивача Српске демократске странке коју смо основали 17. фебруара 1990. године. Са мном су још и први председник Извршног одбора Српске демократске странке када смо основали 1990. године, господин Петар Штикавац и са моје леве стране је господин Марко Добријевић, је тада изабран и био и вршио дужност организационог секретара Српске демократске странке. Упоређујући програм Српске демократске странке, од 1990. године, и Српске демократске странке Крајине, значи аутоктоне крајишке странке и програм Српске радикалне странке, ми смо установили идентичност. И због тога смо одлучили, ми, значи једни од организатора и једне и друге странке, да уђемо у Српску радикалну странку, због тога што сматрамо да сви потоци који теку из разних праваца треба да увиру у једну реку и да та река прави једну бујицу, а ту бујицу може направити у националном смислу у одбрани српске државе и српског народа једино у овом моменту Српска радикална странка. И због тога, ево, ми смо приступили а исто тако позивамо и све наше чланове, наше колеге, пријатеље из Српске демократске странке и Српске демократске странке Крајине такође да уђу у Српску радикалну странку јер заједно смо јачи и да на овим предстојећим изборима у ове две београдске општине, а то су општина Земун и општина Вождовац, сви који имају право гласа изађу на гласање и да гласају за кандидате Српске радикалне странке.

Ето, ја сам имао толико. Хвала.

Драган Тодоровић: Сада ће вам се обратити Стево Драгишић, кандидат за председника општине Земун.

Стево Драгишић: Ја ћу остати на овој теми о којој смо већ почели да говоримо када је у питању популација тих наших суграђана који су од 1995. године па на даље долазили у општину Земун из Републике Српске Крајине и Републике Српске. Ево, можда да кренемо од тог податка са којим располажемо, да је на овим последњим локалним изборима у Хрватској 27.000 Крајишника дошло из Србије да искористи своје бирачко право у Хрватској. Податак са којим то желим да упоредим је да на територији општине Земун живи 50.000 Крајишника. Дакле, општина Земун на својој територији има много више Крајишника него што их гласа у целој Хрватској. Тај податак није чудан и не треба да буде толико чудан никоме, пре свега због тога што је у време када су се ти проблеми дешавали и када их је требало решавати, општином Земун је управљао Војислав Шешељ. Као председник општине он је широм отворио врата и целе општине а и он лично се ставио у функцију збрињавања свих тих наших сународника који су морали да, спасавајући сопствени живот и живот својих породица, потраже негде неко уточиште. То уточиште су, као што ови подаци говоре, пронашли углавном у општини Земун. Из тог периода датира и формирање нових насеља на територији општине Земун, прво од њих је било Бусије, затим Плави хоризонт, Грмовац, велики простор Алтине, део Батајнице, део Угриноваца па и само градско подручје Земуна је примило велики број Крајишника.

Не само што је омогућено формирање тих насеља, него је трудом и залагањем самог председника странке, Војислава Шешеља, много тога урађено да та насеља заиста и заживе као места где човек може да живи животом достојним човека. Данас су то насеља која већ имају и своје школе, амбуланте, цркве, парохијске домове, то су већ насеља где може да се живи нормално, где се обављају све животне функције. Наравно, постоји ту још много проблема које треба решити. Како су та насеља повећавала број својих становника тако су се и комунални проблеми, нови, појављивали али ето и у наредним мандатима које је Српска радикална странка добијала од грађана Земуна ти проблеми су се и даље решавали.

Ми ћемо сву своју пажњу посветити, пре свега, решавању тих проблема, проблема насеља општине Земун у којима још постоје нерешени проблеми егзистенцијалне природе а то је недостатак водоводне мреже, канализационе мреже, неасфалтираних улица, непостојања уличне расвете, проблема у снадбевању електричном енергијом и то су углавном насеља која насељавају наши Крајишници.

То је, дакле, само наставак посла који је претходна радикалска власт обављала док Демократска странка није увела принудну управу у општину Земун, јер оно што нас концептуално и програмски разликује од Демократске странке и на локалном нивоу је то што је Српска радикална странка увек обраћала пажњу, пре свега, на те егзистенцијалне проблеме свих својих грађана а не на шминкање града, јер сматрамо да прво сви треба да имамо једнаке услове за живот, да сви треба да имамо и воду и канализацију и струју и асфалтиран пут и тротоар и школу и вртић и нормалан градски саобраћај, па када изједначимо услове живота свим грађанима Земуна, онда можемо да се бавимо козметиком.

Дакле, управо та разлика између нас и Демократске странке је и определила све те наше суграђане који су дошли из Крајине и нашли уточиште у општини Земун да масовно гласају за Српску радикалну странку свих ових година. Они су препознали у нама људе који заиста воде рачуна о тим њиховим личним егзистенцијалним проблемима. Ми их позивамо да то учине и овај пут и на овим изборима 7. јуна позивамо их да гласају за Српску радикалну странку, пре свега због тога што се Српска радикална странка није променила и због тога што Српска радикална странка има програм који је резултат свега онога што смо ми лично у разговору и са нашим суграђанима и кроз решавање проблема установили да су проблеми наше општине и знамо како ћемо их решити. Тај програм и сво искуство које смо до сада стекли је најбоља гаранција да је Српска радикална странка најозбиљнији конкурент за вршење власти и у наредном мандату.

Драган Тодоровић: Хвала вам. Уколико имате питања, изволите.

Уколико нема питања, хвала што сте дошли на нашу конференцију.

Коментари

0 КОМЕНТАРА

ТВОЈ КОМЕНТАР

ВИДЕО СНИМЦИ

ТВИТЕР

ИНСТАГРАМ